Home � Belgesel ve sunumlar | Bilim | Din

Dini Keşfetmek 13. Bölüm - Evrimin Öngörü Gücü

 

   Bir koala ile insanın parmak izlerinin elektron mikroskobu altında bile birbirinden çok zor ayırdedildiğini biliyor muydunuz? Ya da canlıların kalbinin anatomik yapısı ve bu yapıdaki karmaşıklığın evrimsel süreçleri ile doğru orantılı olduğunu? Peki ya Darwin'in evrim teorisinin ışığında bir orkide türüyle ilgili (Darwin Orkidesi: Angraecum sesquipedale) bulunduğu tahminlerin, ölümünden 21 yıl sonra doğrulandığını biliyor muydunuz?  


   Canlı yaşamına ilişkin bunlara benzer ilginç gerçekleri, ancak evrim teorisinin ışığında anlayabilir ve daha da önemlisi, bu konularda tahminler yürüterek biyoloji alanında yeni keşifler yapabiliriz. Bilimsel bir gerçeklik olan evrim teorisi ile bir hurafeden ibaret olan Akıllı Tasarım'ın canlı yaşamına dair öngörülerinin kıyaslandığı videoda ikisi arasındaki bariz fark vurgulanıyor. İyi seyirler..

 

 

 

 


     TÜM BÖLÜMLER:

    İzlemek için başlık isimlerine tıklayınız.  

 

 

 

   * Not: Bazı bölümlerin eksik olduğunu göreceksiniz. Onların çevirisini yapmadım çünkü bunlar bizleri çok ilgilendirmeyen, daha çok ABD ve Hristiyanlık çerçevesinde yapılan eleştirileri içeriyor.

 

Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading