Home � Belgesel ve sunumlar | Bilim | Sergilenenler

İçimizdeki Balık belgeseli (3 bölüm)

  

 

 

  Çevirisini tamamladığım bu belgesel serisi, 2014 yılında PBC'de yayımlanmış ve Neil Shubin'in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. (İzlemek için aşağıya kayınız.) Kitapta bahsi geçen bilim insanlarının da röportajlarıyla yine Shubin tarafından sunulan 3 bölümlük belgesel serisinin bölüm isimleri, evrimsel sürecimize de uygun bir şekilde şöyle sıralanıyor:

 

1. Your Inner Fish (İçimizdeki Balık)  izle

2. Your Inner Reptile (İçimizdeki Sürüngen) izle

3. Your Inner Monkey (İçimizdeki Maymun) izle

 

   Evrimi ve onu çevreleyen tüm bilim dallarını olağanüstü sade bir dilde, muhteşem görsellerle anlatan bu belgeseli izlemekle kalmayıp, belgeselde geçen konular hakkında çok daha kapsamlı bilgi almak için baskısı şu an için bulunmuyor olsa da kitabı da mutlaka okumanızı öneririm. Kitabın bir nevi özeti sayılabilecek tanıtım yazısına da şuradan ulaşabilirsiniz.

 

   Altyazıları şuraya yükledim.

Comments (4) -

Samet
Turkey Samet said:

Teşekkürler...

anonim
Turkey anonim said:

Ya harikasınız, harika!! Smile Keyifle izledim.

Selim
Turkey Selim said:

Gerçekten çok güzel işler yapıyorsunuz. Sayenizde türkçe kaynaklar genişliyor.Bu ve diğer işleriniz için emeğinize Sağlık. .

Halil İbrahim Harmancı
Turkey Halil İbrahim Harmancı said:

Öncelikle yaptığınız çeviriler için teşekkür ederim. Ekşide gezerken birisi sizin çevirdiğiniz içimizdeki balık içimizdeki maymun linkini atmış. İnceleye inceleye buraya kadar geldim. Hayatınızda başarılar dilerim. Emeğiniz için yeniden teşekkürler.

Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading