Home � Belgesel ve sunumlar | Bilim

Yaşamın Başlangıcından Havva'ya (Belgesel serisi)

 

   Dünyada yaşamın başlangıcını ve evrimini konu alan bu 3 parçalık kısa belgesel serisi (Orijinal ismi: Life to Eve), insanın balıklardan amfibilere, sürüngenlerden memelilere ve Mitokondriyal Havva'ya uzanan evrimsel tarihine özet bir bakış açısı sunuyor. Daha önce Türkçeye çevirdiğim Evrim Gerçekleri ve Hayat Otobanı belgesellerinin de yapımcısı olan Cassiopeia Project imzalı bu belgeseli kaçırmayın. İyi seyirler.

 
1. Bölümde yaşamın başlangıcından amfibilere kadarki süreç; 

2. Bölümde amfibilerden sürüngenlere ve dinozorlara kadarki süreç; 

3. Bölümde memeliler ve insanın ataları (hominidler) kısaca açıklanıyor.

 

   Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Gezegenimizdeki Yaşamın Kısa bir Tarihçesi adlı yazı dizisini okuyabilirsiniz.

 

  


 


 

 

 

 

 

 

.

Comments (3) -

Zonapellucida
Turkey Zonapellucida said:

Just, just and just Woowww.!

Zonapellucida
Turkey Zonapellucida said:

Müthişş bir doğal seçilim öyküsü -> zayıf kalanlar yaşama ayak uyduramayanlar tek tek tükendi ve neslide bitti..! Hep güçlü olan ortama uyum sağlayabilen türler yani adaptasyonu güçlüler kaldı ve geliştiler. Ve gelişmeyede devam ediyor. *Değişik bir enerji var dünyada ve git gide düzensizlik biçiminde kendini geliştirerek daha farklı formlara bürünüyor.! İşte klasik basit evrimin bir başka açıklaması (kanımca) Smile)

Admin
Turkey Admin said:

Yorum için teşekkürler. Evet, aslında çok basit bir kavramdır "evrim" ve buna rağmen, insanın kibiri yüzünden bazı bilim düşmanı çevrelerce hala taşlanıyor. Bu da aslında evrimin gücünün bir diğer göstergesi.

Add comment
  Country flag
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading